DIAMETRALNIE ODMIENNE ZACHOWANIE KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK

W stwierdzeniu, że ludzie są różni nie ma niczego odkrywczego. Z tym tylko, że czasami ich zachowanie może być brzemienne w skutkach… Widać to choćby po dwóch przytoczonych przykładach, w których główną rolą zagrał alkohol…

W Brzeźnicach kierowca ciężarówki zauważył, że na drodze wojewódzkiej kierowca Volkswagena  porusza się całą szerokością jezdni. Mając podejrzenia, że może on być nietrzeźwy używając sygnału dźwiękowego oraz świateł zatrzymał go w zatoczce autobusowej. Następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę i o wszystkim powiadomił policjantów. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości ujętego 44-latka. Urządzenie pokazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Natomiast ponad 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 37-letni mężczyzna, który na drodze krajowej 83 na trasie Kowale Pańskie – Dobra stracił panowanie nad samochodem ciężarowym i wjechał do rowu. Funkcjonariusze którzy otrzymali zgłoszenie i przyjechali zabezpieczyć zdarzenie poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało aż 1,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co daje ponad 3,7 promila! Został on zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Źródło: policja.pl