CIĘŻARÓWKA WJECHAŁA W ZBIORNIK Z GAZEM NA STACJI PALIWOWEJ

29 lipca po godzinie 1.00 w nocy do PSP w Będzinie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu zbiornika z gazem na stacji paliw w Sławkowie.

Okazało się, że z nieznanych przyczyn, zestaw zjechał z miejsca parkingowego, przejechał przez cztery pasy drogi DK 94 i uderzył w osprzęt zbiornika gazu na znajdującej się obok stacji, co spowodowało znaczny wyciek tej substancji.

Działania ratowników w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, ewakuacji pracowników oraz kierowców śpiących na parkingu przy stacji. Następnie podjęto próbę ograniczenia wycieku przy pomocy rozproszonych prądów wody oraz taśmy uszczelniającej. Gdy to się udało, uszczelniono uszkodzony osprzęt zbiornika oraz zakręcono zawory instalacji LPG. Następnie ze stacji usunięto samochód ciężarowy wraz z naczepą.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, a także biegły sądowy. Działania służb trwały przez kilka godzin, a droga DK 94 była całkowicie zamknięta. Policja wytyczyła na ten czas objazdy.

 

Fot. KP PSP Będzin