2. FINAŁ ZBIÓRKI NAKRĘTEK FUNDACJI „PIRAMIDA POMOCY” ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH

Akcja zbiórki plastikowych nakrętek, której organizatorem jest Fundacja„Piramida Pomocy” jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw charytatywnych wśród polskich kierowców zawodowych. Pierwszy wielki finał zbiórki miał miejsce w czasie ubiegłorocznego zlotu Master Truck pod Opolem i wówczas fundacji udało się zebrać 7380 kg nakrętek, co przełożyło się na kwotę blisko 10 000 zł, która w całości została przekazana na aparaty słuchowe dla dzieci będących przed implantacją.

W tym roku, jak zapewniał Marek Grossmann, wiceprezes fundacji, oczekiwania były zdecydowanie większe, a w planach było zebranie dwa razy większej ilości nakrętek. A że nie były to słowa bez pokrycia wiedział każdy, kto odwiedził strefę „Piramidy Pomocy”, którą na tegorocznym zlocie Master Truck fundacja tworzyła wspólnie z firmami Gosped i Omega Transport.

Przez trzy dni ten fragment lotniska tętnił życiem, a nakrętek przybywało w lawinowym tempie. A to wszystko za sprawą licznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy oraz gości specjalnych zaproszonych do strefy, w tym m.in. Mariusza Iwana ze swoim „Jelczonem” czy  kierowcy – DJ Marco Marka Mareckiego.

Wynik 2. finału chyba przerósł oczekiwania wszystkich. Fundacja nie podwoiła swoich zbiorów, ale uzbierała cztery razy więcej plastikowych nakrętek niż rok temu. Po podliczeniu rocznej zbiórki nakrętek okazało się, że ważą one 32 380 kg, co przekłada się  na kwotę ponad 42 tys. zł.

Co istotne, fundacja bynajmniej nie zamierza zwalniać tempa i za rok po raz kolejny chce pobić, jak by nie patrzyć mocno wyśrubowany już rekord. Czy im się uda? Trudno powiedzieć, ale widząc zaangażowanie organizatorów i poświęcenie wolontariuszy, raczej można być tego pewnym.

Nasz portal od początku patronuje akcji „Piramida Pomocy”, dlatego na tegorocznym finale pojawiliśmy się z nakrętkami i firmowymi gadżetami do rozlosowania w loterii.

Za następny finał już dziś trzymamy trzymamy kciuki, a póki co… zbierajmy nakrętki.