ZATRZYMANO CIĘŻARÓWKĘ WYKONUJACĄ TRANSPORT NIEZGODNY Z SENT

Tym razem w Strykowie na autostradzie A2 (w kierunku Poznania) Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała transport ponad 17 ton suszu tytoniowego, mając podejrzenia, że firma uchyla się od płacenia podatku, a na dodatek nie ma uprawnień do produkcji i posiadania tytoniu.

W czasie kontroli okazało się, że tak jest w istocie i właściciel przewożonego towaru nie prowadzi składu podatkowego, nie jest zarejestrowany jako tzw. Pośredniczący Podmiot Tytoniowy ani Producent Wyrobów Tytoniowych. Spółka nie złożyła również deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy.

Dodatkowo wykryto, że zarówno w czasie tego, jak i trzech poprzednich transportów mających miejsce w tym roku, nie był wysyłany sygnał z geolokalizatora na terenie województwa wielkopolskiego.

Gdyby zabezpieczone wyroby akcyzowe trafiły do nielegalnej sprzedaży, budżet państwa straciłby w podatku akcyzowym niemal 9 mln zł. Postępowanie w tej sprawie trwa, ale zarówno przewoźnik, jak i kierowca musza się liczyć z poważnymi sankcjami finansowymi.

 

Źródło: KAS Łódź