ZE STANEM TECHNICZNYM TEJ NACZEPY BARDZO ŹLE BYŁO JUŻ… 2 LATA TEMU

Mocno zdziwieni byli funkcjonariusze z kłodzkiego oddziału wrocławskiej ITD, którzy zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw. Okazało się bowiem, że fatalny stan naczepy, stwierdzili już… w lutym 2019. Analiza porównawcza zarchiwizowanych zdjęć z poprzedniej kontroli wykazała, że rama nosiła co prawda próby dawnych nieudolnych napraw jednakże, jak zgodnie stwierdzili kontrolujący, nadawała się tylko na złom. Była bowiem popękana w wielu miejscach, a ponadto skrajnie skorodowana, aż do perforacji profili.

Co ciekawe, od tego czasu pojazd przeszedł trzykrotnie badania techniczne z wynikiem pozytywnym. Wobec takich ustaleń, następnego dnia na okręgowej stacji kontroli pojazdów, uprawniony diagnosta przeprowadził na zlecenie inspektorów szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów w wyniku, której stwierdzono dalsze usterki, m.in. układu hamulcowego.

W efekcie tej, trwającej ostatecznie dwa dni, kontroli, inspektorzy wszczęli postępowanie wobec przewoźnika za wykonywanie przewozu pojazdem niesprawnym technicznie w stopniu niebezpiecznym,  natomiast wobec kierowcy sporządzili wniosek do sądu o ukaranie za kierowanie pojazdami niesprawnymi technicznie.

 

Źródło: WITD Wrocław