POLICYJNY POŚCIG ZA KIEROWCĄ CIĘŻARÓWKI NA PODKARPACIU

Pościgi za samochodami, które nie zatrzymały się do kontroli dla policjantów nie są niczym nowym. Rzadko jednak zdarza się, by musieli oni ścigać ciężarówkę. A taka właśnie sytuacja miała ostatnio w Palikówce pod Rzeszowem…

Kierowca Iveco przekroczył dopuszczalna prędkość o 33 km/h, nie zatrzymał się do kontroli tylko ominął  policjanta i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli więc w pościg. Uciekający kierowca jechał całą szerokością drogi. Po kilku kilometrach, gdy skręcił w drogę gruntową, policjanci zatrzymali go.

Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Po sprawdzeniu okazało się, co było powodem jego zachowania. Mężczyzna był wprawdzie trzeźwy, jednak posiadał 4 aktualne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii. Po wykonaniu czynności, kierowca został zwolniony, a jego samochód przekazany wskazanej osobie.

Teraz grozi mu odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli oraz za złamanie sądowego zakazu. Odpowie również za popełnione wykroczenia – prowadzenie pojazdu bez uprawnień i niestosowanie się do ograniczenia prędkości.

 

Źródło: Policja Podkarpacka, fot. poglądowa