KIEROWCA ZATRZYMANY ZA PRÓBĘ PRZEKUPSTWA FUNKCJONARIUSZA ITD

Inspektorzy Transportu Drogowego WITD Wrocław miejscowości Gryfów Śląski oddział w Jeleniej Góry prowadzili kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Linii Diagnostycznej, która wyposażona jest w wagę.

Jeden z samochodów dostawczych okazał się być przeładowany o 1 tonę, co dla funkcjonariuszy nie było czymś niezwykłym, bo niejednokrotnie mieli już do czynienia z „busam” zdecydowanie cięższymi. Jak to bywa w takich przypadkach kierowca otrzymał mandat oraz zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do normatywności.

Jednak kierowca usilnie nalegał, by mógł opuścić punkt kontrolny bez rozładunku, a gdy prośby nie przyniosły skutku, usiłował włożyć do kieszeni kurtki inspektora banknot 200-złotowy. Jednak próba wręczenia „łapówki” okazał się być nieskuteczna, a w efekcie na miejscu kontroli pojawiła się policja, która zatrzymała kierowcę. Dalsze czynności prowadzi  Prokuratura Rejonowa w Lwówku  Śląskim.

Przy okazji funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z art. 229 § 1 Kodeksu karnego § 1. kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: WITD Wrocław