JECHAŁ POJAZDEM NIEDOPUSZCZONYM DO RUCHU I NA MAGNESIE

Zatrzymany w miejscowości Księży Las kierowca a zarazem przewoźnik poinformował inspektorów z WITD w Opolu, że ciągnik siodłowy od 11 sierpnia ma zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu usterki technicznej, którą co prawda zdążył już usunąć, ale nie znalazł czasu na dokonanie wymaganego przeglądu diagnostycznego.

Szybko jednak okazało się, że ma od dużo większy problem, gdyż poruszał się z magnesem neodymowym przyłożonym do impulsatora w skrzyni biegów i nie rejestrował swojego czasu pracy, fałszując zapisy tachografu, a podczas zatrzymania symulował odbiór obowiązkowego odpoczynku dziennego. Dalsza analiza czasu pracy zatrzymanego kierowcy ujawniła również, szereg innych naruszeń popełnionych przez niego w ciągu ostatnich skontrolowanych 28 dni.

Suma przewidzianych przepisami kar za stwierdzone podczas kontroli naruszenia przekroczyła 18 tys. zł. Dodatkowo, z racji tego, że użycie magnesu jest przestępstwem, nana punkt kontrolny wezwany został patrol policji, któremu przekazano kierującego do dalszych czynności.

 

Źródło: WITD Opole