KAS UDAREMNIŁA PRZEMYT MARIHUANY W KOLE ZAPASOWYM CIĘŻARÓWKI

Zazwyczaj celnicy w czasie kontroli wykrywają nielegalne papierosy, ale tym razem mieli podejrzenia, że w jednej z ciężarówek jadącej z Europy Zachodniej mogą być przewożone narkotyki.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku i Wrocławia zatrzymali więc na dolnośląskim odcinku autostrady A4 ciężarówkę, którą prześwietlono mobilnym skanerem RTG, kontrola dodatkowo odbywała się z udziałem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się być uzasadnione, gdyż w jednym z zapasowych kół ukrytych było 27 pakunków zawierających łącznie 9 kg wysokiej jakości marihuany.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 450 tys. zł.

W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki – Zachód zatrzymano dwie osoby (w tym kierowcę ciężarówki), którym postawiono zarzut przywozu do Polski znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

 

Źródło: KAS Wrocław