KOLEJNI NIECZYNNI ZAWODOWO KIEROWCY PRZESZKOLENI PRZEZ VOLVO

Wczoraj, 9 września na Autodromie Jastrząb zakończyła się kolejna edycja doszkalania kierowców, którzy posiadają prawo jazdy kat. C+E.

Akcja „Profesjonalni Kierowcy” powstała w 2016 roku z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL.

Z założenia działania mają wesprzeć polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których w Polsce brakuje już od kilku lat. Dodatkowo, celem akcji jest także podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy.

W tym roku w ręce kursantów organizatorzy oddali: nową szkołę jazdy Volvo FH, samochody gazowe, ale też FE i FL Electric.

Tego dnia kursanci mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także jazdę po drodze publicznej.

 

Więcej informacji na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.