TRAGICZNY START AKCJI ROADPOLU – SAFETY DAYS NA KOŚCIAŃSKICH DROGACH

Jak pisaliśmy w dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), a jej nadrzędnym celem jest doprowadzenie do zmniejszenia, a docelowo wyeliminowania ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Tymczasem właśnie 16 września, na kościańskich drogach doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem ciężarówek.

W miejscowości Czerwona Wieś, na drodze wojewódzkiej nr 432, kierujący samochodem Volkswagen Golf nie dostosował prędkości pojazdu do warunków i sytuacji panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z ciężarówką marki Volvo. Z uwagi na obrażenia jakie odniósł kierujący Volkswagenem, został on zabrany transportem lotniczym do szpitala w Lesznie.

Kilka godzin później na drodze wojewódzkiej nr 308, na jej końcowym, kościańskim odcinku, w kierunku Gostynia, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego motorowerem i samochodu ciężarowego marki Iveco.  Na miejscu udzielono pomocy przedmedycznej oraz medycznej kierującemu motorowerem, który w wyniku upadku z pojazdu stracił przytomność, jednak czynności ratownicze nie przywróciły funkcji życiowych i osoba zmarła.

Chyba nikt nie wyobrażał sobie tak tragicznego rozpoczęcia Europejskiego Tygodnia Mobilności…

 

Źródło: KPP Kościan