ZESTAW NIESPRAWNY TECHNICZNIE I Z „POŻYCZONYMI” TABLICAMI REJESTRACYJNYMI

Kontrola ITD zaczęła się klasycznie. 23 września w miejscowości  Radomierz, Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Wrocław oddział w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z naczepą polskiego przewoźnika. Niemniej przy kontroli dokumentów wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne zamontowane w kontrolowanym ciągniku siodłowym nie zgadzają się z danymi zawartymi w systemie CEPiK. Pojazd w trakcie kontroli miał zamontowane przypisane do całkiem innego pojazdu. W celu potwierdzenia danych dotyczących kontrolowanego ciągnika siodłowego i stwierdzenia czy nie pochodzi on z kradzieży na punkt kontrolny wezwano patrol drogówki z KMP Jelenia Góra.

W międzyczasie jednak cały czas trwała kontrola, w czasie której ujawniono min.: niesprawny kierunkowskaz, uszkodzona lampa kierunkowskazu, uszkodzone mocowanie zbiornika paliwa, uszkodzone lusterko oraz oświetlenie niezgodne z warunkami technicznymi pojazdów.

W efekcie na kierowcę nałożono mandat karny i wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Źródło: WITD Wrocław