KIEROWCA SAM SPROWOKOWAŁ ZATRZYMANIE GO DO KONTROLI

Funkcjonariusze ITD mają stosują różne metody, by wytypować pojazdy do kontroli, ale akurat w tym przypadku, kierowca niejako prosił się o to sam jadąc ciężarówką, w której brakowało opony.

Takt ten nie umknął inspektorom, którzy pełnili dyżur na drodze krajowej nr 61 w Łomży. Widząc pojazd z niekompletnym ogumieniem zatrzymali go i przystąpili do rutynowych działań.

Okazało się, że brak opony na tylnej osi, to niejedyne przewinienie kierowcy, gdyż analiza czasu pracy wykazała, że kierujący dwukrotne przekroczył dzienny czasu prowadzenia o 50 minut i 42 minuty, a także dwa razy czas jazdy bez wymaganej przerwy o 47 minut i 18 minut oraz czas jazdy dwutygodniowej o 3 godziny i 43 minuty.

Kierowcę ukarano 4 mandatami, a za wykryte nieprawidłowości przewoźnikowi oraz osobie zarządzającej transportem w firmie grozi teraz odpowiedzialność finansowa. Wszczęte zostały postępowania administracyjne.

Ponad to inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki, a kierowcy wydali zakaz poruszania się do chwili uzupełnienia stanu ogumienia.

 

Źródło: WITD Białystok