ODZYSKANO SKRADZIONY ZESTAW Z MASZYNAMI BUDOWLANYMI

Najczęściej po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży policja prowadzi intensywne, a czasami i żmudne śledztwo, by odzyskać zagarnięte mienie. Czasami jednak z pomocą przychodzą czujni obywatele, którzy swoimi spostrzeżeniami i uwagami pragną się z funkcjonariuszami podzielić…

I tak właśnie było w tym przypadku.

Do dyżurnego sandomierskiej jednostki policji zadzwonił mężczyzna, którego zainteresował pojazd ciężarowy pozostawiony na parkingu przy jednej z restauracji na terenie województwa łódzkiego. Podejrzenie telefonującego mężczyzny wzbudził fakt, iż zestaw znajdował się we wskazanym miejscu od około 2 tygodni i nie miał też tablic rejestracyjnych.

Po otrzymanej informacji dyżurny komendy w Sandomierzu skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w woj. łódzkim, który niezwłocznie skierował na miejsce patrol. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że jest to skradziona ciężarówka ze stacji paliw w Łoniowie. Z końcem sierpnia właśnie na jednej ze stacji dokonano kradzieży ciągnika siodłowego marki DAF wraz z naczepą. Wartość pojazdu oszacowano na 300 tysięcy złotych, ponadto na naczepie pojazdu znajdowały się maszyny budowlane o wartości 60 tysięcy euro.

Pojazd wraz z ładunkiem został zabezpieczony, a dalsze postępowanie zmierza do ustalenia sprawców i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

 

Źródło: KPP Sandomierz, fot. poglądowa