KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYPIŁ KILKA PIW NA STACJI I… POJECHAŁ DALEJ

Czasami, gdy trafia się na policyjny komunikat, trudno się jest oprzeć wrażeniu, że postępowanie niektórych osób nie mieści się w żadnych granicach zdrowego rozsądku. Klasycznym tego przykładem jest choćby ta sytuacja…

Dyżurny garwolińskiej komendy policji otrzymał informację od pracowników stacji benzynowej, że pewien mężczyzna wypił kilka piw, a następnie wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego wraz z naczepą i skierował się w stronę drogi ekspresowej S17.

Na wysokości miejscowości Sulbiny, funkcjonariusze namierzyli podejrzany pojazd i natychmiast go zatrzymali. Za kierownicą siedział 42-letni obywatel Ukrainy, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie obcokrajowca znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd odholowano. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z racji tego, że zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, na drodze panował dużych ruch, dlatego jak podkreślają policjanci, zagrożenie tragicznym w skutkach zdarzeniem było bardzo realne.

Źródło: KPP Garwolin, fot. poglądowa