JADĄC „NA MAGNESIE” SPANIKOWAŁ WIDZĄC PATROL ITD I PODJĄŁ PRÓBĘ UCIECZKI

Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 10. Przejeżdżający patrol ITD z Piły zauważył, że w autobusowej zatoczce stoi zestaw, co mogło sugerować, że kierowca odbiera krótką pauzę. Funkcjonariusze  postanowili to sprawdzić i zatrzymali się bezpośrednio za ciężarówką. Kierowca widząc mundurowych zdecydował się na nich nie czekać, ale spróbować odjechać z przystanku. To zachowanie spowodowało jednak, że patrol za nim ruszył, włączając sygnały uprzywilejowanie w radiowozie. Mężczyzna dał za wygraną i po przejechaniu kilkuset metrów zjechał na parking pobliskiego zajazdu i najprawdopodobniej z nerwów uszkodził przy tym znak STOP.

W czasie kontroli okazało się, że przyczyną niecodziennego zachowania kierowcy ciężarówki był podłączony do impulsatora tachografu magnes. Fałszując dane z tachografu i drogomierza przejechał jednak zaledwie kilkadziesiąt  kilometrów…

Kierowcę inspektorzy ukarali mandatem karnym w maksymalnej wysokości 2000 zł i wszczęli również postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. W dalszych czynnościach kontrolnych uczestniczyli policjanci z komendy w Pile.

 

Źródło: WITD Poznań