KIEROWCA CIĘŻARÓWKI I „WIDŁOWY” OKRADLI FIRMĘ NA PONAD 70 TYS. ZŁ

O zarobkach kierowców mówi się wiele. Zazwyczaj, że są one za niskie w stosunku do wykonywanej pracy, ale jak widać niektórzy starają sobie do pensji dorabiać…

Piekarscy kryminalni zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego oraz operatora wózka widłowego, którzy z terenu jednej z piekarskich firm usiłowali dokonać kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych o wartości ponad 5 tysięcy złotych i wadze ponad jednej tony. 41-latkowie, którzy zatrudnieni byli w dwóch osobnych firmach, z kradzieży zrobili sobie dodatkowe źródło dochodu. Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego przywiezionego ładunku, który to następnie kierowca wywoził z terenu zakładu.

Podczas przeszukania na jednej z posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tysięcy złotych. Jak się okazało, część metali została skradziona parę dni wcześniej z tej samej firmy. Skradzione mienie wróciło do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KMP Piekary Śl.