ZATRZYMANE ZESPOŁY POJAZDÓW BYŁY ZA CIĘŻKIE, ZA DŁUGIE I ZA WYSOKIE

Dość niecodzienną kontrolę przeprowadzili na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zatrzymali oni bowiem do kontroli dwa zespoły pojazdów składające się z ciągnika siodłowego i dwóch naczep, którymi wykonywany był przez polskiego przewoźnika transport do Norwegii.

Okazało się, że zespoły pojazdów są za ciężkie, za długie i za wysokie, bowiem ważyły one 85 i 85,7 tony. Każdy z nich mógł ważyć maksymalnie 40 ton. Oznacza to, że jeden z nich był przeciążony o 45 ton, a drugi o 45,7 tony. Długość każdego zespołu pojazdów wynosiła 25,7 m, tj. o 9,2 m za dużo. Ponadto jedna z ciężarówek miała 4,27 m, a druga 4,29 m wysokości, choć mogły mieć maksymalnie 4 m wysokości. Kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych, a same ciężarówki nie miały pojazdów pilotujących.

Kierowców ukarano mandatami, a pojazdy usunięto na parking. Odpowiedzialność finansowa czeka teraz przedsiębiorcę, wobec którego zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

 

Źródło: WITD Gorzów