PAPIEROSY UKRYTE W TRANSPORCIE DESEK MIAŁY TRAFIĆ NA ZACHÓD

Przemyt papierosów ukrytych w zadeklarowanym ładunku w deklarowanym to  powszechna forma działań grup przestępczych, trudniących się ich przerzutem ze Wschodu. Dlatego też funkcjonariusze KAS i CBŚP starają wcześniej pozyskiwać na ten temat informacje.

I tak właśnie było w tym przypadku. Z wcześniejszych ustaleń zachodziło podejrzenie, że litewska ciężarówka z ładunkiem desek jadąca na Zachód może przewozić kontrabandę, w związku z czym została zatrzymana do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Następnie prześwietlono ją, a ładunek szczegółowo sprawdzono. Okazało się, że podejrzenia były uzasadnione, gdyż część palet z deskami była specjalnie spreparowana, a w ich wnętrzu znajdują się białoruskie papierosy.

W ciężarówce kierowanej przez 56-letniego obywatela Litwy mundurowi znaleźli niemal 65 tys. paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 970 tys. zł.

Nielegalny towar trafił do magazynu Oddziału Celnego w Suwałkach, a kierowca został przesłuchany w charakterze świadka. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy.

 

Źródło: KAS Białystok