NA JUTRO ZAPLANOWANO OTWARCIE KOLEJNEGO ODCINKA NA S3

Na piątek, 29 października zaplanowano udostępnienie kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok. 14 km.

Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach, teraz będą udostępnimy obie. Każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Na odcinku międzywęzłowym będzie można poruszać się z prędkością do 100 km/h.

Węzeł Lubin Północ zostanie otwarty w całości, tj. przejezdne będą wszystkie relacje, zarówno zamknięta do tej pory relacja w kierunku Zielonej Góry, jak i zjazd do miejscowości Szklary i Biedrzychowa. Na węźle Polkowice Południe będą obsługiwane wszystkie relacje za wyjątkiem tej w kierunku Zielonej Góry, która będzie skierowana na „starą” drogę krajową nr 3 przez Polkowice.

W kolejnym etapie, do 15 listopada, zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ o długości ok. 8 km.

 

Źródło: GDDKiA