NIE ZIMA, ALE… INSPEKTORZY ITD PONOWNIE ZASKOCZYLI DROGOWCÓW

Fakt, że zima zaskakuje drogowców, nie dziwi w naszym kraju kierowców już od dawna. Mimo buńczucznych zapowiedzi jesienią, że tym razem będzie inaczej, sytuacja z roku na rok się powtarza.

Powtórzyła się też akcja przeprowadzona przez śląską ITD w porozumieniu z miejskim Zarządem Dróg oraz Komendą Miejską Policji z Zabrza. Podobnie jak rok temu inspektorzy rozłożyli na parkingu swoją mobilną linię diagnostyczną i pługo-piaskarki kolejno poddawane były kontroli stanu technicznego, głównie hamulców i zawieszenia. W ubiegłym roku na 15 skontrolowanych pojazdów 8 było niesprawnych. Wydawać się więc mogło, że teraz będzie pod tym względem zdecydowanie lepiej. Ale widać, że drogowcy naprawdę lubią być zaskakiwani i z poprzednich sytuacji nie wyciągają na przyszłość wniosków. Tym razem bowiem 8 pojazdów na 10 skontrolowanych miało problem z pozytywnym zaliczeniem kontroli. Głównymi przyczynami zatrzymania dowodów rejestracyjnych były usterki związane z luzami w zawieszeniu i elementach układu kierowniczego, z nadmiernie zużytym ogumieniem, czy wyciekami płynów eksploatacyjnych.

Na szczęście ich właściciele mają jeszcze czas na niezbędne naprawy. A czy za rok będzie lepiej? Widząc podejście do sprawy samych zainteresowanych, trudno optymistą…

 

Źródło: WITD Katowice