JECHAŁ Z PRZEROBIONYM TACHOGRAFEM I NA MAGNESIE

Lubuscy funkcjonariusze ITD zatrzymali na S3 k. Gorzowa Wlkp. ciężarówkę, którą wykonywany był krajowy transport drogowy rzeczy. W czasie kontroli funkcjonariusze szybko nabrali podejrzeń, że wskazania tachografu nie odzwierciedlają stanu faktycznego w związku z czym pojazd skierowali do serwisu tachografów. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdyż nadajnik impulsów został przerobiony, w wyniku czego magnes przyłożony do nadajnika zakłócał jego prawidłowe działanie. Dodatkowo powodował on nienaliczanie przez drogomierz przejechanych kilometrów. Stwierdzono również, że w tachografie nielegalnie został wyłączony drugi sygnał prędkości (tzw. sygnał IMS).

W efekcie wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, a wobec przewoźnika drogowego – wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Kierowca został przekazany policji, która zatrzymała go do dalszych czynności w związku z popełnionym przestępstwem polegającym na ingerencji w prawidłowość wskazań drogomierza.

 

Źródło: WITD Gorzów