TRASA BYDGOSZCZ – POZNAŃ OD SOBOTY JEST JUŻ DWUJEZDNIOWA

Od soboty, 30 października, kierowcy mogą korzystać z niemal całego, blisko 10-kilometrowego odcinka S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Wyjątkiem są zjazdy węzła Rynarzewo, na których w dalszym ciągu trwają prace budowlane.

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy mogą jechać obiema jezdniami. Tymczasowe rondo od strony Białych Błot zostało, umożliwiając kierowcom lokalnym zjazd na starą DK5 w stronę Rynarzewa. Z kolei od strony węzła Szubin Północ zlikwidowana została dotychczasowa przewiązka. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 80 km/h.

Dzięki udostępnieniu odcinka pod Bydgoszczą możliwe jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ukończonym wcześniej odcinku Szubin Północ – Żnin Północ. Tym samym od soboty można jechać całą drogą z docelową maksymalną prędkością 120 km/h. Wyjątkiem jest obręb obwodnicy Szubina, na której ograniczenie prędkości wynosi 100 km/h.

W dalszym ciągu na odcinku Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ trwają prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej.

 

Źródło: GDDKiA