JECHAŁ BEZ KARTY, BO SIĘ SPIESZYŁ, A SKOŃCZYŁ MU SIĘ CZAS PRACY

Tym razem wspólną kontrolę z funkcjonariuszami ITD z Gdańska przeprowadzili inspektorzy z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Kartuzach. W miejscowości Starkowa Huta (przy DK 20) zatrzymali zestaw, który przewoził 190 żywych świń z Litwy. Okazało się, iż kierowca prowadzi pojazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy. Mężczyzna tłumaczył, iż szybko musi dojechać ze zwierzętami do Stężycy a przepisowy czas pracy już mu się skończył…

Jednak nie było to jego jedyne przewinienie, gdyż przekroczył on dzienny czas prowadzenia pojazdu niemal o 10 godzin, dwukrotnie – czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy oraz skrócił odpoczynek dobowy o ponad 4 godziny.

Inspekcja Weterynaryjna również stwierdziła liczne nieprawidłowości, za które przewoźnikowi grozi kara administracyjna a nawet odebranie zezwolenia na przewóz zwierząt.

Kierowcę ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte również postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężna w kwocie 12 000 złotych (ograniczoną z kwoty 13 800 zł).

 

Źródło: WITD Gdańsk