NAROBIŁ SOBIE KŁOPOTÓW, BO NIEFORTUNNIE WYBRAŁ MIEJSCE DO ZAPARKOWANIA

W życiu zdarza się, że czasami problemy mamy niejako na własne życzenie. I tak właśnie było w przypadku łotewskiego kierowcy, który zignorował znak zakazu zatrzymywania się i postanowił odebrać odpoczynek dzienny na miejscu przeznaczonym do kontroli ITD. Gdy więc funkcjonariusze inspekcji pojawili się  na MOP-ie Marwice Zachód na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego i zobaczyli, że ktoś zajął ich miejsce postanowili skontrolować kierowcę, który w tym miejscu zaparkował.

Szybko wyszło na jaw, że dwukrotnie przekroczył on dopuszczalny czas jazdy bez przerwy. Ponadto dane zapisane na karcie kierowcy nie zostały wczytane w wymaganym terminie w celu zabezpieczenia ich przed utratą. Inspektorzy mieli również zastrzeżenia do stanu technicznego naczepy, gdyż skrzynia narzędziowa była zamocowana za pomocą pasów transportowych, a jedna z podpór naczepy, wraz z przymocowaną do niej skrzynki z gaśnicą, była wyrwana.

Kierowcę ukarano mandatami. Ponadto za stwierdzone naruszenia zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

 

Źródło: WITD Gorzów Wlkp.