OD DZIŚ ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU NA DK 28 PRZEMYŚL – MEDYKA

W związku z kolejnym etapem przebudowy DK 28 między Przemyślem a przejściem granicznym w Medyce, od poniedziałku 8 listopada na części odcinka nie będzie już obowiązywał ruch wahadłowy.

Zmiany w organizacji ruchu wynikają z faktu wykonania kolejnego etapu nowego odcinka jezdni po stronie prawej (kierunek Przemyśl – Medyka). Dzięki temu ruch pojazdów od początku przebudowanego odcinka, będzie odbywał się dwukierunkowo, a nie jak dotychczas wahadłowo.

Ze względu na prowadzone w dalszym ciągu prace po stronie lewej, zjazd na drogę gminną w kierunku Hureczka (skrzyżowanie – dojazd do kopalni „Kruszgeo”) będzie zamknięty przez okres ok. 1,5 miesiąca. Ruch pojazdów będzie się odbywał z wykorzystaniem starego odcinka ulicy Lwowskiej, biegnącego równolegle do drogi krajowej nr 28.

Jednocześnie z uwagi na prowadzone prace drogowe na odcinku przed Przejściem Granicznym oraz wzmożony ruch pojazdów na przejściu granicznym Medyka – Szeginie, GDDKiA prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscu oznakowanych wyjazdów z budowy. Ze względu na konieczność wjazdu lub wyjazdu z terenu prowadzonych robót może występować chwilowe zatrzymanie ruchu.

 

Źródło: GDDKiA Rzeszów