ZATRZYMANO CIĘŻARÓWKĘ Z NARKOTYKAMI O WARTOŚCI PONAD 12 MILIONÓW ZŁ

Wprawdzie podjęte działania miały miejsce miesiąc temu, informacja ta, zapewne z racji na prowadzone śledztwo światło dzienne ujrzało dopiero teraz.

Sprawa dotyczy sytuacji, gdy Straż Graniczna działając pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymała w miejscowości Zbuczyn w pow. siedleckim, przy trasie E30  zestaw jadący z Europy Zachodniej na Białoruś. Funkcjonariusze wcześniej już mieli sygnały, że w ciężarówce mogą być narkotyki więc ich działania nie były przypadkowe.

W czasie kontroli oraz przeszukania pojazdu z udziałem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, okazało się, iż w przestrzeni konstrukcyjnej naczepy ukrytych zostało 14 toreb sportowych zawierających owalne kostki substancji żywicznej koloru brunatnego. Analiza przeprowadzona w Laboratorium Kryminalistycznym Straży Granicznej w Warszawie wykazała, że jest to wysokiej jakości haszysz. Wartość zabezpieczonych narkotyków wyceniono na 12 225 349, 50 zł.

W związku z ujawnionym nielegalnym transportem zatrzymano dwóch litewskich kierowców, a  prokurator Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wywozu z terytorium Polski na Białoruś znacznych ilości haszyszu. Podejrzani trafili do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Nadbużański Oddział SG