KIEROWCA NIE ODBIERAŁ TELEFONU, DO AKCJI WKROCZYŁA POLICJA POLSKA I NIEMIECKA

O międzynarodowej współpracy polskiej policji z zachodnimi funkcjonariuszami w przypadku niesienia pomocy kierowcom będącym w potrzebie za granicą informowalismy  już wielokrotnie. Najczęściej sygnałem do podjęcia akcji były problemy zdrowotne kierujących i nieumiejętność poradzenia sobie przez nich w kryzysowej sytuacji. Tym razem wszystko zapowiadało się podobnie…

Do policjantów z Głubczyc wpłynęło zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety, która straciła kontakt ze swoim partnerem. Mężczyzna od kilku godzin nie odbierał telefonu i jest kierowcą ciężarówki. A że wcześniej uskarżał się na złe samopoczucie, działania zostały podjęte natychmiast.

Nadajnik GPS, w który wyposażona była ciężarówka wskazywał miejsce postoju na terenie Niemiec. Dyżurny głubczyckiej komendy niezwłocznie za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji poprosił niemieckich kolegów, by ci sprawdzili wskazaną lokalizację. Już po około godzinie wiadomo było, że mężczyźnie nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Najzwyczajniej w świecie spał w kabinie i nie słyszał telefonu, który dzwonił.

Wszystko skończyło się dobrze, a ten przykład pokazuje jak sprawnie działa międzynarodowa współpraca policji.

 

Źródło: KPP Głubczyce, fot. poglądowa