WYKONYWALI ZAWÓD KIEROWCY Z COFNIĘTYMI UPRAWNIENIAMI I POPADLI W POWAŻNE KŁOPOTY

Większość zawodowych kierowców stwierdza, że jazda to ich styl i sposób na życie. Niemniej zdarzają się przypadki, że pewne osoby powinny na jakiś czas pomyśleć o zmianie zawodu, gdyż „parcie na kierownicę” za wszelką cenę może zrodzić im nie lada problemy.

Choć trudno w to uwierzyć, w przeciągu zaledwie 10 minut policja z Żor zatrzymała dwóch kierowców, którzy nie powinni w najbliższym czasie w tym fachu pracować.

W pierwszym przypadku kontroli okazało się, że mężczyźnie w ubiegłym roku zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a decyzję w tej sprawie wydał prezydent naszego miasta.

Chwilę później w ręce policjantów wpadł kolejny kierowca ciężarówki, który jechał tą samą ulicą. Ten z kolei prowadził pojazd podczas, gdy ciążył na nim sądowym zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez żorski sąd. Pomimo, że zakaz miał obowiązywać go do czerwca przyszłego roku, mężczyzna zdecydował się na złamanie prawa.

Obaj kierowcy wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Mężczyźnie, który uprawnienia cofnął prezydent miasta grozi teraz do 2 lat więzienia, a temu, który złamał zakaz sądowy – 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Żory, fot. poglądowa