PRAWIE 40% SKONTROLOWANYCH „DOSTAWCZAKÓW” BYŁO PRZEŁADOWANYCH

Nie jest żadną tajemnicą, że samochody dostawcze bardzo często są przeładowane. Ale chyba nie aż tak złego wyniku spodziewali funkcjonariusze ITD na Mazowszu.

Dwa dni temu inspektorzy kontrolowali przede wszystkim rzeczywistą masę całkowitą, stan techniczny i zabezpieczenie ładunków przewożonych samochodami o DMC do 3,5 tony.

Podczas jednodniowej akcji przeprowadzono 181 kontroli i aż w 70 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczenia masy całkowitej pojazdu. „Rekordziści” ważyli 8400 kg, 7900 kg oraz 6800 kg.

W 6 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne za zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz brak badań technicznych pojazdów.

Kierowcy przeładowanych pojazdów zostali ukarani mandatami karnymi z punków kontrolnych mogli odjechać dopiero po przeładowaniu nadmiaru ładunku na inne pojazdy.

 

Źródło: WITD Radom