WCZORAJ OTWARTO OBWODNICĘ NIEMODLINA W CIĄGU DK46

W poniedziałek, 22 listopada oddano do użytku obwodnicę Niemodlina. Nowa trasa pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Obwodnica o długości ok. 11,5 km omija Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. Rozpoczyna się czterowlotowym rondem przed miejscowością Brzęczkowice i na końcowym odcinku łączy się z obecnym przebiegiem DK46, tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Początkowo, na niemal 5-kilometrowym odcinku, jest to droga z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpoczyna się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Wybudowana obwodnica Niemodlina to droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) z dwoma węzłami drogowymi – Niemodlin i Sosnówka. W ramach zadania wybudowano 18 obiektów inżynierskich, w tym najdłuższy, blisko 300-metrowy most nad rzeką Ścinawą Niemodlińską.

Obwodnica Niemodlina jest jedną z czterech obwodnic realizowanych obecnie przez GDDKiA w woj. opolskim. Na etapie realizacji w systemie Projektuj i buduj są również obwodnice Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40, Olesna w ciągu przyszłej S11 i Praszki w ciągu DK45. Łączna długość obwodnic powstających na terenie woj. opolskiego wynosi około 63 km.

 

Źródło: GDDKiA