PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZATRZYMANY NA AUTOSTRADZIE PRZEZ… ŻOŁNIERZY

Przyzwyczailiśmy się do informacji, że pijany kierowca został zatrzymany przez policję czy ITD, rzadziej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej czy Służby Celno-Skarbowej. Żandarmeria Wojskowa ma pod tym względem znacznie mniejsze możliwości i właściwie nawet jak zatrzyma pojazd cywilny to nie może skontrolować kierowcy. Z tym tylko, że żołnierz może dokonać zatrzymania obywatelskiego… I tak było właśnie w tym przypadku.

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej w ubiegłą sobotę jadąc autostradą A2,w pewnym momencie zauważyli zestaw pojazdów ciężarowych, którego zachowanie kierującego wskazywało, że może być on pod wpływem alkoholu. Wiedząc jakie niebezpieczeństwo stwarza podjęli działania, aby zatrzymać pojazd.

Gdy ciężarówka stanęła na pasie awaryjnym jeden z żandarmów przejął kluczyki od pojazdu i powiadomił policję. Przybyli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który miał w swoim organizmie 3,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację ze zdarzenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Żyrardów