PIERWSZY ODCINEK A1 Z DWIEMA JEZDNIAMI PO TRZY PASY RUCHU

Prace na odcinku autostrady A1 Radomsko – granica woj. łódzkiego i śląskiego dobiegły końca. Kierowcy na trasie od granicy województw do Radomska korzystają z dwóch trzypasowych jezdni o długości 7 km. To pierwszy fragment A1 między Tuszynem i Częstochową, gdzie wykonano wszystkie roboty.

W połowie grudnia ma zostać przekazany kolejny odcinek jezdni między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim. W tym przypadku chodzi o blisko 4-kilometrowy fragment jezdni w kierunku Łodzi, między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód wraz z łącznicami obu węzłów. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie w pełnym przekroju na odcinku blisko 16 km pomiędzy Tuszynem i węzłem Piotrków Trybunalski Południe.

Zgodnie z planami, do końca tego roku na budowanej autostradzie A1, udostępnione mają zostać jeszcze kolejne dwujezdniowe odcinki: Kamieńsk – Radomsko (woj. łódzkie) oraz pozostałe 10 km w woj. śląskim, od okolic Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ. W efekcie kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie na długości blisko 56 km.

 

Źródło: GDDKiA