JEŹDZIŁ BEZ PRAWA JAZDY KAT. E DOSZKALAJĄC SIĘ W TEN SPOSÓB TO EGZAMINU

Z dość zaskakującym wyjaśnieniem ze strony zatrzymanego kierowcy spotkali się funkcjonariusze ITD w Łukowie (woj. lubelskie). Mężczyzna przewożący bydło tłumaczył inspektorom, że nie posiada wymaganego kompletu dokumentów, bo jeszcze nie przystąpił do egzaminu na kat. E, a teraz właśnie odbywa przed nim swoisty „kurs doszkalający”.

Szybko się również okazało, że nie rejestrował swojego czasu pracy, do czego, jako kierowca zawodowy, był zobowiązany i co w tej sytuacji zaskakujące, posiadał własną kartę kierowcy do tachografu. Analizując dane zapisane w pamięci tachografu ustalono, że kierujący przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy. Mężczyzna nie okazał także licencji uprawniającej do transportu zwierząt i do wykonywania zadań opiekuna zwierząt.

W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości 28-latek już dalej nie pojechał i otrzymał 5 mandatów karnych na łączną kwotę 2600 zł.  Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie do 12 000 złotych.

 

Źródło: WITD Lublin