PRZEKROCZONE NORMY PRZY PRZEWOZIE BETONOWYCH ZBIORNIKÓW I DREWNA

Ponad 51 ton ważył zestaw przewożący trzy zbiorniki betonowe, a prawie 50 t (49,55t) z drewnem dłużycowym. Oba pojazdy zostały zatrzymane przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

Jak się okazało w czasie kontroli oprócz przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej obie ciężarówki przekroczyły dopuszczalne naciski na osie. Pierwsza z ciężarówek przekroczyła dopuszczalny nacisk osi o 4,85 tony dla podwójnej osi napędowej ciągnika samochodowego. Natomiast druga przekroczyła również dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej o 4,3 tony w stosunku do normy wynoszącej 19 ton.

Nie były to jedyne naruszenia  ujawnione przez inspektorów.  Sprawdzając pojazd przewożący drewno inspektorzy ujawnili, że ciężarówka przekracza dopuszczalną długość o 2 metry.

Nienormatywne pojazdy trafiły na parking strzeżony do czasu ich rozładunku lub też uzyskania wymaganego zezwolenia. Przewoźnikowi, który transportował drewno dłużycowe grożą teraz dwie kary na łączną kwotę 25 tysięcy złotych, a przedsiębiorcy przewożącemu betonowe zbiorniki kara w wysokości 15 tysięcy złotych.

 

Źródło: WITD Łódź