A1 OD PIOTRKOWA DO TUSZYNA W KOŃCU Z TRZEMA PASAMI

Od piątku, 17 grudnia kierowcy mogą jechać trzema pasami wschodniej jezdni na budowanym odcinku od Piotrkowa do węzła Tuszyn.

Udostępnienie czterech kilometrów A1 pomiędzy umożliwi demontaż barier na jezdni zachodniej, po której kierowcy dotychczas jeździli w obu kierunkach. Uzupełnione zostanie też oznakowanie poziome. Do zakończenia robót będzie to jednak nadal plac budowy, z ograniczeniem prędkości do 100 km/h.

W drugą stronę utrudnienia będą przez jeszcze kilkanaście dni, bo jezdnia zachodnia od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego według zapewnień GDDKiA ma zostać oddana jeszcze przed końcem roku.

W tym samym czasie podobnych zmian należy spodziewać się na odcinku Kamieńsk – Radomsko. Na całym, blisko 17-kilometrowym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Takie rozwiązanie funkcjonuje już także na 7-kilometrowym odcinku Radomsko – granica woj. łódzkiego i śląskiego, a także na zachodniej jezdni (w kierunku Katowic) od granicy województw do Kruszyny na terenie woj. śląskiego. Także przed końcem roku udostępniona zostanie druga jezdnia od Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ. Na tym fragmencie kierowcy pojadą trzema pasami w kierunku Łodzi, a chwilę później także w stronę Katowic. Zatem jeszcze w tym roku kierowcy na A1 pomiędzy Tuszynem i obwodnicą Częstochowy zyskają łącznie blisko 56 kilometrów dwujezdniowej trasy, o trzech pasach ruchu w każdym kierunku.

 

Źródło: GDDKiA