KIEROWCA SAM WYREŻYSEROWAŁ NAPAD NA SIEBIE, W KTÓRYM „STRACIŁ” CAŁY ŁADUNEK

Sytuacja miała miejsce pod koniec października, a w minioną niedzielę sprawa znalazła swój finał.

Niemniej to właśnie w październiku na policję zgłosił się kierowca, zeznał, że podczas krótkiego postoju w okolicach Łomży podszedł do niego mężczyzna, który terroryzując go bronią palną kazał wykonywać wszystkie polecenia. Zgodnie z jego instrukcją zjechał więc na stację paliw w gminie Śniadowo, gdzie czekało dwóch kolejnych podejrzanych i drugi zestaw, na który przeładowano towar. Zgłaszający dodał, że napastnicy podali mu jakieś tabletki, po których zasnął. Gdy się obudził towaru w postaci blisko 10 milionów sztuk papierosów już nie było. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na ponad 6,5 miliona złotych.

Zebrany przez łomżyńskich i białostockich policjantów materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie trzech mężczyzn zamieszanych w ,,napad”. Okazało się, że całe zdarzenie zostało wyreżyserowane przez kierowcę ciężarówki, który wraz z dwoma innymi podejrzanymi ukradł przewożony towar. Do zatrzymania całej trójki doszło w ubiegłą niedzielę na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego. Następnego dnia decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące, a odpowiadać będą w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KMP Łomża