KOLEJNE DOBRE INFORMACJE Z BUDOWANEJ AUTOSTRADY A1

21 grudnia udostępniono całą szerokość drugiej jezdni A1 w woj. śląskim od obwodnicy Częstochowy do Kruszyny. Dzień później możliwy był już przejazd całą szerokością jezdni, czyli trzema pasami na odcinku Kamieńsk – Radomsko, w kierunku Łodzi. Wczoraj, 23 grudnia, taka możliwość pojawiła się również na jezdni wschodniej, czyli w stronę Katowic. Tym samym ruch między Kamieńskiem w woj. łódzkim i Częstochową odbywa się po dwóch jezdniach o trzech pasach ruchu, z wyjątkiem 6-kilometrowego odcinka jezdni w kierunku Katowic, między Kruszyną i Częstochową.

Oznacza to, kolejny krok do zakończenia prac. Pamiętać jednak należy, że w dalszym ciągu jest to teren budowy i będzie obowiązywało tam ograniczenie do 100 km/h.

Również od wczoraj istnieje możliwość korzystania z nowej łącznicy, jaka pojawiła się na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8). Zarówno przed rozpoczęciem budowy, jak i w jej trakcie, poruszając się w kierunku południowym (z Łodzi, bądź z Warszawy) można było pojechać jedynie na wprost – w stronę Katowic. Teraz jadący z Łodzi będą mogli na tym węźle pojechać również w stronę Warszawy.

 

Źródło: GDDKiA