KOLEJNY ODCINEK VIA CARPATIA UDOSTĘPNIONY KIEROWCOM

Od 23 grudnia, droga ekspresowa S19 na Podkarpaciu jest dłuższa o kolejne 8 kilometrów. Do ruchu oddano trasę między węzłami Łowisko a Sokołów Małopolski Północ. Tym samym w województwie podkarpackim kierowcy mają już do dyspozycji prawie 76 kilometrów szlaku Via Carpatia.

Odcinek S19 Łowisko – Sokołów Małopolski Północ udostępniono do ruchu cztery miesiące przed terminem zakończenia robót wynikającym z umowy. Niestety, nadal będą występować lokalne ograniczenia, ale i tak kierowcy mogą skorzystać z nowo wybudowanej trasy i tym samym przejechać drogą ekspresową pomiędzy węzłami Rudnik nad Sanem oraz Rzeszów Wschód na skrzyżowaniu S19 z A4.

Na węzłach obowiązywać będzie ograniczenie prędkości (węzeł Łowisko do 70 km/h, węzeł Sokołów Małopolski Północ do 50 km/h). Do czasu zakończenia wszystkich prac na Miejscach Obsługi Podróżnych, będą one wyłączone z użytkowania. Do wiosny przyszłego roku wykonawca będzie prowadził jeszcze roboty, które nie będą jednak wpływały na ruch na ciągu głównym S19.

 

Źródło: GDDKiA