SCANIA Z FIRMY ZDANPOL NAJŁADNIEJSZĄ CIĘŻARÓWKĄ W KONWOJU MIKOŁAJÓW

12 grudnia przez Gdańsk przejechał niezwykły konwój ciężarówek. Niezwykły, bo był to „Konwój Mikołajów w Ciężarówkach”. Około 120 pojazdów mniej lub bardziej udekorowanych i przystrojonych zaprezentowało się na prawie 8 kilometrowym odcinku spod Ergo Areny i z powrotem. W czasie wydarzenia oprócz wyboru najładniejszych pojazdów były zbierane dary na schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni i w Gdańsku.

Nasz portal postanowił wyróżnić najładniejsze ciężarówki biorące udział w paradzie i uhonorować je pucharami.

Najbardziej spodobała się nam Scania z firmy Zdanpol, którą jechał Krzysztof Licnerski. Ciężarówka w mikołajowym konwoju debiutowała już wcześniej, ale tym razem szefostwo firmy postanowiło dodatkowo na ten dzień ją „wystroić”. W zamyśle w siodle miała być zamontowana choinka, ale zamiast nich znalazła się „rodzina” trzech bałwanów, które w ostatniej chwili udało się kupić w niedzielę rano. Do tego doszło dodatkowe oświetlenie. Całość robiła na obserwujących duże wrażenie, tym bardziej, że sam ciągnik wyróżnia się od tych, które na co dzień spotykamy na drodze.

Scania jest wprawdzie z 2011 roku, ale jak mówi jej kierowca często jest pytany czy jeździ z chłodnią czy z kontenerami. Gdy odpowiada, że na co dzień do ciągnika podpina „wannę”, to nie do końca chcą mu wierzyć, bo wiadomo, że budowy nie są łatwym terenem i utrzymanie pojazdów w czystości nie jest sprawa prostą.

Ale jak widać codzienna troska o powierzony „sprzęt” plus dodatkowe świąteczne dekoracje pozwoliły jej na tegoroczny triumf.

Gratulujemy!!!