OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE – PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZAATAKOWAŁ ZGŁASZAJĄCEGO

Coraz częściej pojawiają się informacje o obywatelskich zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców. Zazwyczaj wszystko kończy się na zabraniu kierującemu kluczyki od samochodu i powiadomieniu policji. W tym przypadku jednak kierowca nie chciał biernie czekać na przybycie patrolu.

Sytuacja miała miejsce na Alejach Jerozolimskich w Pruszkowie. Kierujący samochodem osobowym zauważył zwisająca na przewodach przednią lampę w samochodzie ciężarowym. Mężczyzna zatrzymał się na poboczy i dawał sygnały kierującemu ciężarówką, aby się zatrzymał. Gdy ten stanął i chciał wysiąść z kabiny, przewrócił się. W trakcie rozmowy bełkotał i nie potrafił utrzymać równowagi. Świadek zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy 112. Kierowca ciężarówki nie chcąc pogodzić się takim stanem rzeczy uderzył w twarz zgłaszającego próbując zabrać mu kluczyki, ale wówczas został przez niego obezwładniony.

49-latek został przekazany w ręce policjantów i przewieziony na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 3,08 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce usłyszy on zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Pruszków, fot. poglądowa