KILKUGODZINNA AKCJA FUNKCJONARIUSZY ITD ZAKOŃCZONA 44 MANDATAMI

Tym razem inspektorzy z Mazowsza podczas kilkugodzinnej akcji skontrolowali 62 pojazdy, których kierowcy nie przestrzegali przepisów. Aż w 44 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami. Najczęstszymi przyczynami ukarania kierującego mandatem było: nieprzestrzeganie przepisów o przewozie ładunków sypkich, niestosowanie się do znaku B-26 zakaz wyprzedzania, przekroczenie DMC, zatrzymywanie się na autostradach i drogach ekspresowych oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie 17 kontroli zostały zatrzymane dowody rejestracyjne m.in. za niesprawny układ ABS, pęknięte tarcze hamulcowe, luzy w układzie kierowniczym, wycieki płynów eksploatacyjnych nadmierne zużycie rzeźby bieżnika, pękniętą szybę czołowa, brak aktualnych badań technicznych.

W związku z ujawnieniem usterek niebezpiecznych jak również brakiem aktualnych badań technicznych kontrola nie zakończyła się jedynie na zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego czy też ukaraniem kierowcy mandatem karnym, ale w związku z tymi naruszeniami zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą 2000 zł za każde naruszenie.

 

Źródło: WITD Radom