BRAKUJE JESZCZE TYLKO 22 KILOMETRÓW, BY AUTOSTRADA A1 BYŁA W PEŁNI GOTOWA

Wczoraj, 30 grudnia 2021 r. do ruchu ciąg główny A1 na jezdni w kierunku Katowic, od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe oraz dalsze niespełna trzy kilometry na sąsiednim odcinku realizacyjnym. W efekcie od Tuszyna aż za węzeł Piotrków Trybunalski Południe oraz od Kamieńska do początku obwodnicy Częstochowy, kierowcy mogą poruszać się trzema pasami ruchu w obu kierunkach. Na ok. 6-kilometrowym odcinku przed Częstochową, na jezdni w kierunku Katowic, dostępne są dwa pasy ruchu. Przy odpowiednich warunkach pogodowych uzupełnione zostanie oznakowanie poziome i kierowcy również tam będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu w obu kierunkach.
Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu trwają prace poza ciągiem głównym A1 i do ich zakończenia będzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h.

W realizacji jest jeszcze tylko jeden odcinek A1, od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska, którego ukończenie jest planowane w III kwartale przyszłego roku.

Przebiegająca przez środek Polski trasa, od Gdańska do granicy z Czechami w Gorzyczkach, będzie miała ponad 560 km długości. Kierowcy korzystali już z ponad 480 km autostrady A1, a od wczoraj już z około 540 km autostrady.

 

Źródło: GDDKiA