ADRIAN TRUCKER PAKER I JEGO NAWYKI ŻYWIENIOWE ORAZ DIETA W TRASIE

No i mamy nowy rok. Wielu z Was pewnie ma też postanowienia noworoczne… Najczęściej te klasyczne – rzucić palenie, lepiej się odżywiać, zadbać o kondycję i formę.

Może wobec tego ktoś skorzysta z podpowiedzi Adriana Truckera Pakera. W maju ubiegłego już roku 32-letni kierowca z Brzezin zajął 3. miejsce w zawodach „Debiuty w Kulturystyce i Fitness”, które miały miejsce w Kielcach. Wiadomo, że nie tylko za sprawą samej diety, ale przecież od czegoś trzeba zacząć…

Przekonajmy się, jak do tego tematu podchodzi Adrian…

Większość kierowców jest zdania, że w trasie nie jest wstanie trzymać diety. Ja po kilku latach mogę Wam powiedzieć, że możemy trzymać dietę, tylko musimy chcieć i wprowadzić to w nasze życie. My, kierowcy mamy siedzący tryb życia, który źle wpływa na organizm. Do tego nieodpowiednie nawyki żywieniowe doprowadzają nas do otyłości, jak i problemów ze zdrowiem. Moja rada jest taka, aby wprowadzić stopniowo odpowiednia zdrowe nawyki żywieniowe, zacząć możemy od wyrzucenia słodkich napoi i zainwestowania w wodę mineralną niegazowaną, której średnio powinniśmy pić około 3 litrów dziennie. Dlaczego woda? Bo jest nam ona niezbędna do życia, bo dostarcza składniki mineralne i tlen do każdej komórki ciała.

Jeśli zrobimy ten pierwszy krok, to następnie polecam pobrać aplikację FITATU na smartfon, bo zrobi ona fajną robotę. Możemy w niej wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, jak i dobrać odpowiednią dietę.

Osobiście staram się jeść na redukcji tkanki tłuszczowej posiłki białkowo-tłuszczowe zawsze z rana. Później stopniowo wchodzę z węglowodanami. W trasie trzymam pięć posiłków dziennie.

Mniej więcej wygląda to następująco:

Redukując tkankę tłuszczową z rana zjadam 3 jajka, 40 g boczku, 5 gram smalcu, warzywa 200 g, albo – makrelę 170 g, 50 g szynki i warzywa.

Następne posiłki to ryż z kurczakiem albo polędwiczki wieprzowe lub karkówka i warzywa.

Fajnymi przekąskami są też twarożek, wafle ryżowe i owoce.

Szczerze polecam też, by zgłosić się do odpowiedniego dietetyka, aby Wam pomógł indywidualnie dobrać dietę. Zdrowie mamy tylko jedno i żyjmy tak, by na starość nie płakać, że go zaniedbaliśmy.

Jakiś czas temu na swoim kanale YouTube Adrian Trucker Paker nagrałem film o diecie i o tym jak przygotowuję posiłki w trasie. Zapraszam do obejrzenia!

https://youtu.be/KjiUUpw3muc

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2022 roku i  o byście wytrwali w noworocznych postanowieniach!

 

Adrian Trucker Paker