O KROK OD TRAGEDII – CIĘŻARÓWKA Z GAZEM UDERZYŁA W OGRODZENIE POSESJI

Że warunki na drogach są trudne wiedzą wszyscy kierowcy. Wiele jednak zależy też od ich klasy, stanu nawierzchni i działań organów odpowiedzialnych za ich utrzymanie. I najprawdopodobniej właśnie te trzy składowe przyczyniły się bezpośrednio do zdarzenia, które miało miejsce w miejscowości Mądrzechowo w powiecie bytowskim. Sytuacja miała bowiem miejsce na drodze powiatowej (rzadziej odśnieżanej niż drogi krajowe i wojewódzkie). Jej stan nawierzchni również daleki jest od ideału, a piaskarka mimo sygnałów mieszkańców, że jest bardzo ślisko, na miejscu pojawiła się już po zdarzeniu.

W efekcie kierujący zestawem, którym przewoził butle z gazem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie kierowcę ukarali mandatem za „niedostosowanie prędkości do warunków ruchu”.

Z tym tylko, że jest to droga wiodąca do rozlewni gazu więc może lepiej nie czekać na potwierdzenie powiedzenia, że „Mądry Polak po szkodzie”, tylko podjąć stosowne kroki wcześniej?

 

Źródło: KPP Bytów