FERIE 2022 – AUTOKARY PRZEWOŻĄCE DZIECI „POD LUPĄ” POLICJI I ITD

Od poniedziałku, 17 stycznia br. uczniowie z pięciu województw rozpoczną zimowy wypoczynek. Jako pierwsi na ferie wyjadą dzieci i młodzież z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

W związku z tym Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Jednocześnie policja informuje, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

O bezpieczeństwo podróżnych będą w tym czasie dbać również inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzący szczegółowe kontrole autokarów wycieczkowych. O przeprowadzenie kontroli do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego mogą zwrócić się organizatorzy oraz rodzice. Kontrole są prowadzone zarówno w wyznaczonych punktach, w miarę możliwości w miejscu wyjazdu autokaru, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych.

 

Źródło: policja, ITD