PIJANEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI ZATRZYMAŁA DOPIERO POLICYJNA BLOKADA

Rzadko się zdarza, by kierowca ciężarówki próbował uciekać przed policją, bo z założenia taki pościg wcześniej czy później zakończy się w wiadomy sposób. Niemniej taka próbę podjął kierujący samochodem ciężarowym na  trasie Święta Lipka-Reszel (woj. warmińsko-mazurskie). Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie kierował się w stronę Korsz. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał całą szerokością jezdni uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu. Na wysokości miejscowości Gudniki została wystawiona blokada policyjna i dopiero na jej widok się zatrzymał.

Szybko okazało się jaki był powód tej „brawurowej” ucieczki. Mężczyzna był kompletnie pijany, a  przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia, które okazał policjantom straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku.

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Źródło: KPP Kętrzyn