TRAGICZNY FINAŁ WTARGNIĘCIA 12-LETNIEGO CHŁOPCA POD KOŁA CIĘŻARÓWKI

Wiadomo, że okres zimowy to czas opadów śniegu, śliskiej nawierzchni, które znacznie utrudniają poruszanie się uczestników ruchu drogowego i dochodzi do wielu kolizji oraz wypadków. Szczególnie niebezpieczne są zdarzenia z udziałem samochodów ciężarowych, gdyż wiadomo, że praw fizyki nie sposób oszukać i drogi hamowania ciężkiego pojazdu skrócić.

W Kędzierzynie-Koźlu kierujący Iveco nie zachował szczególnej ostrożności podczas jazdy i potrącił 69-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. W tym przypadku skończyło się, na szczęście tylko na mandacie dla kierującego i drobnych obrażeniach pieszego.

Natomiast do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej W 592 na trasie Kętrzyn-Bartoszyce na wysokości miejscowości Tołkiny w gm. Korsze. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe, ale niestety, 12-latek na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i wykonali oględziny. Wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 

Źródło: policja