URWANE KOŁO OD PRZEŁADOWANEGO „DOSTAWCZAKA” USZKODZIŁO CIĘŻARÓWKĘ

Wyższe mandaty od 1 stycznia, za przeładowane pojazdy jak widać nie przerażają kierowców.  Z tym tylko, że nie chodzi przecież w tym wszystkim tylko o nakładanie wyższych kar, co o poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Klasycznym przykładem do czego może doprowadzić zdecydowanie przeładowany samochód dostawczy jest choćby wczorajsze zdarzenie, które miało miejsce na obwodnicy Niemodlina.

Kierujący Iveco  w dowodzie rejestracyjnym DMC miał określoną jako 3490 kg, ale jak się okazało jego rzeczywista masa wynosiła aż 9050 kg. I dlatego najprawdopodobniej wskutek przeładowania odpadło od niego koło, na które najechał przejeżdżający samochód ciężarowy. W wyniku uderzenia w ciężarówce uszkodzony został zbiornik paliwa, z którego wyciekło 500 litrów oleju napędowego, natomiast w busie uszkodzeniu uległy elementy nadwozia i ramy.

Wezwani na miejsce zdarzenia przez policjantów funkcjonariusze ITD ukarali kierowcę mandatem za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu w wysokości 3000 zł.

Na tym się jednak nie skończyło, bo w czasie kontroli wyszło na jaw, że pojazd ten nie posiadał również ważnych badań technicznych. Więc po bloczki mandatowe sięgnęli również policjanci.

 

Źródło: WITD Opole