ZATRZYMANO KIEROWCĘ, SPRAWCĘ PONIEDZIAŁKOWEGO WYPADKU Z UDZIAŁEM BUSA

Do groźnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego z osobowym busem doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej numer 82.

Wówczas to kierujący ciężarówką częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka bus. W wyniku tego bus zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Kierujący zestawem odjechał z miejsca zdarzenia, a do szpitala trafiło 8 spośród 13 podróżującym nich pasażerów.

Funkcjonariusze badali wszystkie szczegóły (m.in. zabezpieczyli urwane lusterko ciężarówki), analizowali zabezpieczony monitoring i sprawdzali każdą informację również przekazywaną  przez obywateli. Te wszystkie intensywne czynności, a także własne ustalenia kryminalnych pozwoliły na wytypowanie podejrzanego.

Okazał się nim mieszkaniec Lublina. W środę 35-latka zatrzymała policja, a wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Chodzi o nieumyślne spowodowania katastrofy, obrażeń ciała 13 osób, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy.
Sprawcy grozi do 7,5 roku więzienia.

 

Źródło: Policja Lubelska